Τετάρτη 23 Φεβρουαρίου 2011

ΛΥΓΙΣΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ Η ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΛΙΟΥΡΙΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΕΣΤΗ

Ο Νικολαίδης σκόραρε και εναντίον
του Ορέστη Ορεστιάδας σήμερα
Φοβερή εμφάνιση πραγματοποίησε η Θύελλα Παλιουρίου στον ημιτελικό Κυπέλλου του βορείου Έβρου, αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 στην διάρκεια του κανονικού αγώνα με τον ιστορικό Ορέστη Ορεστιάδας, αλλά τελικά έχασε με 3-2 στην παράταση και αποκλείστηκε.
Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του χωριού μας παρουσία πάρα πολλών φιλάθλων απ' το χωριό μας αλλά και όλη την περιοχή και τα παλλικάρια της Θύελλας έπαιξαν σαν ίσος προς ίσο τον σαφώς πιο έμπειρο αντίπαλο τους. Βρέθηκαν δυο φορές πίσω στο σκορ, αλλά κατάφεραν να κάνουν το 1-1 με τον Μυλωνά και το 2-2 με το μόνιμο σκόρερ Νικολαίδη. Το ματς πήγε στην παράταση και εκεί ο Ορέστης πέτυχε τρίτο γκολ και προκρίθηκε στον τελικό του βορείου Έβρου, όπου θα παίξει με τους Μεταξάδες(Κμακ').
Αξίζουν σίγουρα πολλά συγχαρητήρια όλοι στην Θύελλα, που έφτασαν και στο Κύπελλο τόσο ψηλά. Μπράβο τους απ' όλους μας.